Masa szpachlowa DEKABIT
Szpachlę dekarską DEKABIT nanosi się na suche lub lekko wilgotne (bez zastoin wody) podłoże, trwałe, nie zamarznięte, oczyszczone z luźnych zanieczyszczeń, rdzy itp. za pomocą kielni, szpachli zwykłej lub ząbkowanej (takiej jak do kleju do glazury o zębach max. 6 mm) lub pędzla o sztywnym włosiu. Podłoża chłonne, o obniżonej przyczepności należy wcześniej zagruntować roztworem asfaltowym JARLEP G lub JARLEP GM.
W przypadku wypełniania szczelin szpachlę DEKABIT należy wcisnąć w szczelinę za pomocą kielni lub szpachelki oraz rozsmarować cienką warstwą 5 – 10 cm poza reperowaną szczelinę. W przypadku szczelin szerszych niż 5 mm zaleca się zastosowanie dodatkowego wzmocnienia z tkaniny szklanej lub siatki budowlanej. Łatkę wzmacniającą wciskamy w rozsmarowaną masę, aż do przesiąknięcia, a następnie pokrywamy kolejną warstwą masy.
W przypadku wypełniania ubytków lub wykonywania izolacji na dużej powierzchni zastosowanie ząbkowanej szpachelki pozwala nanieść właściwą, powtarzalną w każdym miejscu ilość DEKABIT-u, której powierzchnię następnie wyrównujemy gładką stroną szpachelki.
Istnieje możliwość wykonywania szpachlą DEKABIT bezszwowych laminatów z wykorzystaniem wkładki wzmacniającej z tkaniny szklanej, włókniny lub siatki poliestrowej. W tym celu w pierwszą warstwę DEKABIT-u „na świeżo”, wciskamy wkładkę wzmacniającą, aż do jej pełnego przesiąknięcia. Następnie nanosimy kolejną warstwę masy dekarskiej, zwracając uwagę, by izolacja miała jednakową grubość w każdym miejscu. Ostatnią warstwę przesypujemy z wierzchu posypką papową w celu ochrony przed promieniowaniem UV.
Optymalna temperatura nanoszenia szpachli dekarskiej DEKABIT wynosi powyżej +5°C. W chłodniejsze dni dla ułatwienia rozprowadzania szpachli po podłożu i zmniejszenia jednostkowego zużycia należy przed użyciem opakowanie z szpachlą dekarską DEKABIT przechowywać przez 24 godziny w ogrzewanym pomieszczeniu.