Lista systemów "Dachy skośne"

Dachy skośne ( spadziste, pochyłe) to dachy o nachyleniu powyżej 5 stopni, ale zaprezentowane rozwiązania najlepiej sprawdzą się na dachach o nachyleniu połaci powyżej 20 stopni.

Dachy płaskie mogą być wykonane z rożnych materiałów ( np. drewno, beton, blacha trapezowa) oraz w różnej technologii - ocieplane, nieocieplane, wentylowane lub niewentylowane.

Prawidłowy dobór systemu wykonania izolacji dachu, uwzględniający zarówno rodzaj podłoża, technologię w której dach jest wykonany, jak i rodzaj termoizolacji , pozwala dobrać najlepsze produkty do danego rozwiązania dachowego, gwarantujące długoletnią, bezproblemową eksploatację.

Izolacja dachu skośnego

Inwestor posiadający dom z nieużytkowym poddaszem, zadaje sobie często pytanie - jak ocieplić dach skośny. Do izolacji dachu używa się najczęściej wełny mineralnej, waty szklanej, pianki PIR lub styropianu. Ostatnio popularna metodą na ocieplenie poddasza jest zastosowanie pianki natryskowej PUR.

Ocieplenie dachu skośnego

Izolacja termiczna dachu skośnego może być wykonana w dwóch różnych systemach, jako nakrokwiowe ocieplenie dachu lub jako miedzy krokwiowa izolacja dachu skośnego, zazwyczaj za pomocą wełny mineralnej.

Izolacja nakrokwiowa dachu skośnego jest wykonywana najczęściej z laminowanych płyt PIR, charakteryzujących się odpowiednią sztywnością.

Między krokwiowe ocieplenie poddasza wykonuje się z wykorzystaniem takich materiałów do izolacji dachu jak: wełna mineralna, wata szklana, styropian lub pianka natryskowa PUR. Izolacja dachu skośnego z zastosowaniem wełny mineralnej jest najpopularniejszym sposobem na ocieplenie poddasza., choć ostatnio ze względu na atrakcyjna cenę do ocieplania dachów skośnych coraz częściej wybierana jest pianka natryskowa, która coraz bardziej konkuruje z wełną mineralną.


Jesteś w kategorii: Dachy nowe

Sprawdź nasze produkty: Kity i szpachle budowlane | Płyty termoizolacyjne | Wyroby dla drogownictwa | Papy asfaltowe | Papy bitumiczne | Masy asfaltowe |