Lista systemów "Dachy płaskie"

Do dachów płaskich zaliczamy dachy o nachyleniu połaci od 0 do 5 stopni, ale zaprezentowane rozwiązania sprawdzą się również na dachach o nachyleniu połaci do 20 stopni..

Dachy płaskie mogą być wykonane z rożnych materiałów ( np. drewno, beton, blacha trapezowa) oraz w różnej technologii - wentylowane lub niewentylowane.

Prawidłowy dobór systemu wykonania izolacji dachu, uwzględniający zarówno rodzaj podłoża, technologię w której dach jest wykonany, jak i rodzaj termoizolacji , pozwala dobrać najlepsze produkty do danego rozwiązania dachowego, gwarantujące długoletnią, bezproblemową eksploatację.

Izolacja dachu płaskiego

Dach płaski ze względu na niewielkie pochylenie, nieprzekraczające 5%, wymaga od wykonawcy dużej staranności oraz przemyślanego doboru materiałów do wykonania poszczególnych warstw dachu.

Jeżeli interesuje nas jedynie hydroizolacja dachu płaskiego, możemy skorzystać z tańszych rozwiązań, opartych na papach oksydowanych. Natomiast ocieplenie dachu płaskiego, w zależności od wybranego materiału izolacyjnego wymaga zastosowania wysokoelastycznych pap modyfikowanych SBS.

Do ocieplenia dachu używa się najczęściej styropianu lub twardej wełny mineralnej. Izolacja dachu płaskiego z wykorzystaniem styropianu, jest zazwyczaj wykonywana za pomocą tzw. styropapy. Styropapa to płyta wykonana z twardego styropianu pokryta jedno lub dwustronnie odpowiednią papą- zazwyczaj na osnowie z welonu szklanego. Jako warstwę wierzchnią w takim systemie stosuje się elastyczne papy modyfikowane SBS na osnowie z włókniny poliestrowej.

Wyraźnie droższym rozwiązaniem w zakresie izolacji cieplnej jest izolacja dachu płaskiego za pomocą wełny mineralnej. Ocieplanie dachu płaskiego wełną mineralną jest znacznie trudniejszym zadaniem, gdyż jest to miękki materiał i wymaga stosowania do hydroizolacji pap stabilnych wymiarowo, a jednocześnie bardzo elastycznych.


Jesteś w kategorii: Dachy zielone

Sprawdź nasze produkty: Papy asfaltowe | Papy bitumiczne | Masy asfaltowe | Kity i szpachle budowlane | Płyty termoizolacyjne | Wyroby dla drogownictwa